Особистий кабiнет 3

Натиснiть,
щоб увійти до Особистого кабiнету

Контакти 3

Натисніть,
щоб подивитися контакти

1588 або
(044) 202-1588
згідно з тарифами відповідного оператора зв'язку
Для дому Для компанiй
Електроенергiя Теплоенергiя
Питання-відповідь

Чому важливо зазначати показання електролічильника станом на перше число місяця?

Фактичні показання лічильника станом на перше число місяця — гарантія відсутності розбіжностей в частині розрахунків за спожиту електроенергію!
 

Період, за який здійснюються нарахування, встановлений Правилами

Згідно з п.20 Правил користування електричною енергією для населення розрахунковим періодом, для визначення розміру оплати за спожиту електроенергію, є календарний місяць (напр., січень, лютий, березень тощо — з першого числа попереднього місяця до першого числа поточного місяця).

У зв’язку із застосуванням 3-блокового тарифу на електроенергію, особливо важливим є враховувати споживання електричної енергії чітко за календарний місяць, тобто показання електролічильника необхідно фіксувати на перше число місяця (наступного за тим, за який Ви сплачуєте). Адже для розрахунку суми до сплати обсяг спожитої за розрахунковий період електроенергії розподіляється відповідно до кожного з блоків споживання. 
 
Приклад щодо розподілу обсягу спожитої електроенергії за блоками, якщо споживання електроенергії
за розрахунковий період (тобто календарний місяць) становить 635 кВтг:
  • перший блок: 100 кВтг х 0,57 грн = 57,00 грн
  • другий блок:  500 кВтг х 0,99 грн = 495,00 грн
  • третій блок:     35 кВтг х 1,56 грн = 54,60 грн
 

Ви можете повідомляти до КИЇВЕНЕРГО показання за допомогою Особистого кабінету

На сайті КИЇВЕНЕРГО діє безкоштовний веб-сервіс «Особистий кабінет». За його допомогою Ви маєте можливість фіксувати та повідомляти до КИЇВЕНЕРГО показання електролічильника на різні дати місяця. 

  Зверніть увагу !    Якщо в Особистому кабінеті Ви зазначили показання лічильника (один або декілька разів впродовж місяця) станом не на перше число, а на іншу дату, під час заповнення платіжних документів необхідно обов’язково зазначити показання лічильника станом на перше число місяця  (наступного за тим, за який Ви сплачуєте). Це дозволить уникнути розбіжностей в частині розрахунків за спожиту електроенергію!
 
Якщо Ви сплачуєте за рахунком Якщо Ви сплачуєте за абонентською книжкою
У лівій частині рахунка зазначте фактичні показання лічильника станом на перше число місяця  (наступного за тим, за який Ви сплачуєте).

Наприклад, якщо Ви сплачуєте в червні за травень — у рахунку зазначте показання лічильника станом на перше червня.
У графі «Поточні показання кВтг» зазначте фактичні показання лічильника станом на перше число місяця (наступного за тим, за який Ви сплачуєте). 

Наприклад, якщо Ви сплачуєте в червні за травень — в абонентській книжці зазначте показання лічильника станом на перше червня.
   
 
Наскільки корисна ця стаття?
Надзвичайно
корисна
Дуже
корисна
Частково
корисна
Не дуже
корисна
Абсолютно
марна

Чому ця стаття не є корисною? Яку інформацію потрібно додати?

Оберіть потрібний варіант зі списку нижче або поставте відмітку навпроти пункту "Інше", щоб вказати конкретні недоліки цієї статті.

(не обов'язково)
 

Ми отримали Ваш відгук про статтю. Дякуємо!